Святкова підчеревина – феєрія смаку
Пасхальна трапеза – завершальний етап Пасхального дійства, найважливішого в християнському світі. Традиційно вона повинна бути багатою, різноманітною і барвистою. Центральною її частиною будуть, звичайно, паска з майстерно розфарбованими яйцями, а другою за значимістю – різноманітні м’ясні закуски.
Чудово і нарядно буде виглядати підчеревина, певним чином приготована. Це частина підчерев’я, яку інакше називають пашиною чи крайкою, і яку нечасто використовують. А дарма. Правильно приготовлена, вона відрізняється ніжною текстурою, невеликою (!) жирністю і неперевершеним смаком.
Пряний свинячий рулет в цибулевому лушпинні
Нехитра рецептура, нескладна технологія приготування дає на виході відмінний результат, гідний святкового столу. Основа – це, звичайно, кілограмова підчеревина, підчеревна частина свинячої туші. Тонкі прошарки м’яса серед рясних шарів сала є перевагою такого шматка.
Додатково знадобиться:
- цибулеве лушпиння (можна від білої, краще від червоної цибулі) – хороша жменя;
- головка часнику;
- пара лаврових листочків;
в якості приправ використовуються крупномолотий червоний і чорний перець, паприка, коріандр.
Натерти підчеревину приправами і сіллю, подрібненим часником. Згорнути рулетом і щільно перев’язати кулінарною або просто білою ниткою для шиття (використовувати бавовняну). Залишити в холодильнику на дві-три години, але краще на ніч.
Лушпиння цибулі проварити протягом півгодини на найменшому вогні в літрі води, злити розчин, додати сіль і лаврові листочки. Відварити в цьому відварі рулет і залишити в ньому ж його остигати.
Загорнути в пергамент і відправити в холодильник на ніч, краще під невеликим гнітом.
Китайський спосіб приготування
Підчеревина, приготована за цим способом, буде мати особливу структуру і не буде занадто жирною.
Для кілограмового шматка знадобляться:
- соус солодкого чилі;
- соєвий соус;
- оцет;
- імбир (невеликий шматочок);
- часник – головка;
- бадьян – 1 шт.
Потрібно зробити карамелізований цукор. Для цього в сотейник покласти 2 ст. л цукру і ст. л води і на найменшому вогні провести карамелізацію.
Дуже крупно нарізати зелену цибулю і часник, і покласти на гарячий потемнілий цукор. Додати скибочки (можна неочищеного) імбиру і зірочку бадьяну. На цю подушку викласти цілісний шматок підчеревини шкірою вгору і налити 1 склянку води з додаванням по дві ст. ложки соєвого соусу, гострого соусу чілі, 1 ст. л оцту. Готувати годину під кришкою на невеликому вогні. Перевернути шкірою вниз і готувати ще хвилин 40.
Перекласти у жароміцну ємність і готувати на паровій бані або в пароварці годину. Злити маринад, остудити і поставити в холодильник на ніч.
Пашина, томлена в пиві
Пивні маринади – а це саме маринади! – нескладна, але важлива частина підготовки продукту. Можна використовувати світлі сорти пива, можна темні. Все залежить від уподобань у співвідношенні солодової солодкості та кількості гірчинки. Темне пиво містить більше солоду і менше хмелю, а саме хміль надає пікантної гіркоти напою і, відповідно, м’ясу. Більш легкий і менш солодкий смак у світлого. Темні сорти пива надають страві деякої карамельної нотки, що буде незайвим при даному способі приготування.
Використовувані приправи: пажитник, паприка, чорний і духмяний перець. Крім того, знадобиться 1 л темного пива на 1.5-кілограмовий шматок підчеревини.
Шкірку надсікти (міліметрів на 5 глибиною) ромбами і натерти спеціями. Цей прийом пропускати не варто, оскільки він не тільки сприяє кращій ароматизації, але і не дасть шматку деформуватися в процесі запікання. Дати півгодини-годину настоятися в спеціях. Перекласти у форму, залити пивом – воно не повинно покривати продукт і, накривши кришкою, томити при t 140°C близько 3,5-4-х годин. Після зняти кришку, збільшити вогонь і підрум’янити верх.
Свіже м’ясо за найкращою ціною до свята пропонує інтернет-магазин «М’ясний Рай». Потрібно купити підчеревину? – перейдіть за посиланням https://myasnuyray.com.ua/ua/product/podcherevok/ і вам доставлять (для Києва) обраний шматок прямо додому!